Toen er nog verslagen waren

Veteranen.
De avond voor de wedstrijd was er het klaverjassen. Roy is zích al aan het ontpoppen als ” brood ” kaarter want hij wint voor de tweede achtereenvolgende keer de klaverjasavond. Er moeten dus meer mensen komen, zodat hij meer tegenstand krijgt en anderen ook eens een avond kunnen winnen.

Nog steeds zegt hij dat hij niet kan klaverjassen,maar daar moet hij nu niet meer mee aankomen. Kwiek 78 VE1 uit Avenhorn is onze tegenstander deze zondag en daar hebben we altijd moeite mee. Het is een fanatiek ploegje en daar kunnen wij niet zo goed tegen voetballen. Bij het verzamelen kwamen we tot 9 man en toen onze aanvoerder na negenen aan kwam rijden en wij al in de auto’s zaten hadden we nog steeds maar negen man, maar er zouden er waarschijnlijk wel een paar rechtstreeks gaan. Op papier hebben we een stuk of achttien man , maar het is af en toe afwachten of we wel een man of twaalf op de been kunnen brengen. Sommigen zijn geblesseerd en kunnen er dan niets aan doen, maar het blijft af en toe krap. Maar goed, er waren er een paar rechtstreeks, dus kwamen we toch met genoeg man ter plaatse. Oh ja, dat heb ik nog niet vermeld. Onze aanvoerder heeft voor dit seizoen het ” blauwe ” boekje aangeschaft. Een blauw boekje ? Ja, een blauw boekje en wat is dat dan voor een blauw boekje ? Daarin kunnen de spelers alles opschrijven wat ze willen. Wanneer ze op vakantie gaan, Of ze lekker gepoept hebben of niet, wanneer en of ze sex hebben met hun vrouw of vriendin. Welke plek ze in het elftal willen vullen en of de aanvoerder wel goed bij z’n hoofd is. Alles, maar dan ook alles kunnen ze erin kwijt. Er wordt dan ook gretig gebruik van gemaakt. Voor de wedstrijd ligt hij op tafel en kan je je uitleven. Of er ooit iets uit gepubliceerd wordt, valt te betwijfelen of er moet een ballenluider opstaan. Maar goed, we gaan verder met de wedstrijd. Onze keeper is gelukkig weer aanwezig en de rest is opgesteld aan de hand van het W-systeem. W-systeem ? Ja, ja, het W-systeem uit de koker van onze aanvoerder. W-systeem, wat is nu weer het ‘W-systeem ? Ik heb Google geraadpleegd, maar het enige W-systeem is een brandvertragende coating voor hout : het systeem W. Systeem W brandvertragende coating is bij kamertemperatuur een dunne laag ( 0,1 – 0,3mm) Bij brand schuimt de laag op tot een driedemensionale koollaag die zo de ondergrond beschermt tegen het vuur. Systeem W brandvertragende coating geeft de houten ondergrond een esthetische waarde waarbij deze ondergrond toch voldoet aan de eisen voor brandvoortplanting. Op bepaalde ondergronden kan ook een verbetering van de brandwerendheid worden bereikt. Is het de bedoeling van de aanvoerder om dit systeem op het grasondergrond van het veld van Kwiek te spuiten, zodat het afgekeurd wordt ? Nee, de opstelling blijkt in de vorm van een W gemaakt te zijn . Nu heb ik veel opstellingen in mijn leven gezienvan 4-3-3 tot 4-4-2 en een kerstboomopstelling van Co Adriaans, maar tot nu toe heb ik geen trainer kunnen betrappen op een’W-systeem, tot nu toe dan. Nou, ja baat het niet, dan schaadt het misschien ook wel niet. Veel gevraag en ongeloof, maar ja , de aanvoerder heeft erover nagedacht, dus we zullen het wel proberen. Zo zijn we ook nog wel na een paar nederlagen. De keeper staat in doel, dat dan nog wel en daarvoor wordt de W opgesteld, lkzelf sta aan de rechterpunt van de W en spelen we zonder backs.

De wedstrijd is begonnen en na een minuut of tien staat iedereen naar elkaar te kijken, waar sta jij nou ? Waar moet ik dan heen lopen ? , moet ik mijn man laten lopen ? , als de achterste mannen drie man, vier man op hun af krijgen ? Roy heeft het als laatste man vroeg door en zet de mannen gelukkig weer op hun plaats, zodat ze niet lopen te zwemmen ( wat theoretisch natuurlijk ook niet kan ). Het wordt weer een wedstrijd van achter de feiten aanlopen, fysiek zijn ze sterker dan wij. Misschien omdat zij wat forsere voorouders hebben dan wij, omdat zij aan de bak moesten op het platteland en wij stadmensen zíjn, maar dat is maar een theorietje van mijn kant. De score loopt geleidelijk op en we lopen tegen een 0-5 nederlaag aan en weer zijn we Kwiek niet de baas. We nemen maar weer een paar biertjes en gaan op weg naar Kwadijk. De kantine is echter gesloten, want het vierde moet om twee uur in plaats van elf uur. Dan gaan we maar proberen de nederlaag thuis te verwerken. Volgende week gaan we het in Kwadijk maar weer proberen tegen Dynamo VE2.
Wat een weelde. We hebben tegen Dymamo wel vier man over en Frank besluit, omdat hij nog niet geheel fit is, deze wedstrijd nog even over te slaan. Hij is trouwens afgelopen woensdag, na deze wedstrijd, aanwezig geweest op de training om het goede balgevoel weer in de benen te krijgen. De training wordt trouwens goed bezocht en Roy is aan het bijhouden, wie de meeste trainingsuren zal hebben dit seizoen. Sommigen zullen hier nog een hele kluif aan hebben, want die zijn nog niet gesignaleerd op de trainingen, maar ja, het is niet verplicht. Peter van Loo zit nog in Amerika, maar ik hoop, dat hij via de website mijn stukjes zal lezen. Hij zal dan zien dat we nog niet veel gewonnen hebben en zelfs tot nu toe maar 1 doelpunt hebben gemaakt, misschien neemt hij nog wel een extra spits voor ons mee. Ik hoop trouwens, dat je daar veel plezier hebt met je maten. Over de wedstrijd valt niet veel te vertellen. Onze aanvoerder horen we niet meer over één of andere systeem, dat hij in elkaar geflanst heeft. We gaan weer op de ouwerwetse manier aan de gang en dan weet ieder weer, hoe en op welke plek hij voetbalt. De tegenstander heeft weer een goed middenveld en eigenlijk hebben we niet veel in te brengen tegen hen, maar er vallen niet veel doelpunten. De verdediging staat in ieder geval als een kantine en we houden het doel lang schoon. Totdat er door de tegenstander een bal voor wordt gegeven en deze op de zestien op één van hun hoofden valt en de bal over onze keeper heen vlak onder de lat binnenvalt in ons doel. 0-1 achter en we kunnen er weinig tegenover stellen. Deze stand blijft tot het eind gehandhaafd en na vier wedstrijden hebben we nog steeds maar 1 doelpunt voor, maar ook nog maar negen doelpunten tegen en dat is ook wel eens anders geweest. Helaas kunnen we het doelsaldo deze week niet opkrikken, want de wedstrijd tegen Zouaven VEI is met een week uitgesteld en hebben we deze zondag wij.
Voor mezelf ben ik trouwens blij, dat ik uit het bestuur ben gestapt. Nu kan ik lekker ontspannen bij de club rondlopen en misschien krijg ik nu meer inspiratie om stukjes te maken. Tot het volgende verslag.

P.S. De laatste paar jaar ben ik er weer ingetrapt om in het bestuur plaats te nemen.